loading

Energielabels maken verduurzamen woning aantrekkelijker

Er is op de woningmarkt een prijsverschil tussen 'groene' woningen (met energielabels A, B of C) en 'niet-groene' woningen. Dit verschil laat zich goed verklaren door de kosten die gemoeid zouden zijn met het verduurzamen van een niet-groene woning, aldus nieuw onderzoek van DNB. De energielabels, die door Europese wetgeving verplicht zijn gesteld, helpen huizenkopers bij het beter inprijzen van het verwachte energieverbruik. Deze labels, die variƫren van G (minst energiezuinig) tot A (meest energiezuinig), informeren namelijk over het energieverbruik van de woning. Dat beter inprijzen bij het kopen van een woning leidt er in de praktijk toe dat 'groene' huizen met een positieve premie verkocht worden. Hierdoor wordt het aantrekkelijker voor huizenverkopers om woningen te verduurzamen.

Lees meer op de website van DNB

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Toestemming