loading

VvE's belangrijk voor energietransitie: denk en praat mee!

Koken, verwarmen, warm water en eventueel koelen met iets anders dan aardgas. Dat is de toekomst. Ook voor Rotterdam. De komende 30 jaar werkt de gemeente nauw samen met o.a. bewoners, energieleveranciers, woningcorporaties en partijen in de wijk om dit te realiseren. Daar horen ook Verenigingen van Eigenaars bij. De gemeente wil graag weten hoe zij denken over een toekomst zonder aardgas.

Onderzoek

De gemeente bekijkt of het vervangen van de gasleidingen gecombineerd kan worden met andere werkzaamheden in de straat. Ook is het belangrijk te weten wat de staat van het gasnet is, wat voor soort woningen/panden er zijn en welke technische zaken aangepakt moeten worden. Daarom doet de gemeente op dit moment onderzoek op de volgende 14 locaties:

 • Zuidwijk
 • West
 • Ommoord
 • Noord
 • Zuid Midden
 • Kop van Feijenoord
 • Beverwaard
 • Hoogvliet
 • Kralingen
 • Lombardijen
 • Noordereiland
 • Hoek van Holland
 • Overschie
 • Schiebroek

Kijk op de Wanneer-kaart voor de exacte locatie.

Besluit

Volgend jaar besluit de gemeenteraad op basis van die onderzoeken welke locaties in aanmerking komen om vóór 2030 over te gaan op een alternatieve energiebron en welke na 2030. Voordat het zover is, wil de gemeente weten hoe de Verenigingen van Eigenaars denken over een toekomst zonder aardgas. Welke kansen en belemmeringen zien zij? En hoe kan de gemeente daarbij helpen?

Aanmelden

De projectleiders van de 14 locaties die onderzocht worden, willen graag in gesprek met de besturen van VvE's met 25 woningen of meer. Meld uw VvE daarom vóór 13 november aan via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. o.v.v. 'afspraak verkenning aardgasvrij' en denk mee over een duurzame toekomst voor de huidige en toekomstige bewoners.

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Toestemming