Heb jij een VvE-vraag?

Welkom bij stichting VVE-010

Wij helpen Rotterdamse VvE's kosteloos bij vragen rondom de VvE. Heb je een vraag? Neem contact met ons op.

Hoe doe je belastingaangifte over het aandeel in het VvE-reservefonds?

Het is weer bijna 1 mei, de deadline voor de belastingaangifte. Veel mensen doen dat op het laatste moment. Vergeet niet het aandeel in het VvE-reservefonds aan te geven. Hoe doe je dat?

Elke VvE heeft, als het goed is, een reservefonds voor groot onderhoud. Hieraan dragen alle leden maandelijks bij. De appartementseigenaren moeten elk over hun eigen aandeel in dat fonds belasting betalen. Reserves van appartementseigenaren in hun VvE vielen tot vorig jaar in de categorie 'overige bezittingen' in box 3. Hierop werd door de belastingdienst een hoog rendement vastgesteld. Dit is aangepast omdat het kabinet vindt dat er te veel belasting over dit banktegoed werd betaald. De reserves zijn in de praktijk namelijk laag renderend. Daarom mag je met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2023 het aandeel in een reservefonds zien als een 'banktegoed'. En dit wordt belast tegen het lagere tarief. Dit staat in het Belastingplan voor 2024.

Bij de belastingaangifte telt je aandeel in het reservefonds op bij het vermogen in box 3. Daar geldt een vrijstelling van 57.000 euro (voor 2023). Weet je niet wat je aandeel in het reservefonds is? Vraag dat op bij het VvE-bestuur.

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Toestemming

loading