loading

"Verduurzamingsinitiatieven VvE's gefrustreerd door wet- en regelgeving"

Veel VvE's stuiten in de praktijk op grote barrières bij het verduurzamen van hun wooncomplex. Stichting VvE Belang vindt het daarom tijd de noodklok te luiden. VvE's die hun woningen willen verduurzamen, worden volgens de stichting gefrustreerd door de huidige wet- en regelgeving. Strenge regels rond besluitvorming binnen de VvE maken het moeilijk te beginnen met duurzaamheidsmaatregelen. En daarnaast zijn de financieringsmogelijkheden voor VvE's beperkt. Zolang wet- en regelgeving niet wordt aangepakt en VvE's uitgesloten worden van verduurzamingssubsidies en fondsen, zijn nationale klimaat- en energiedoelstellingen volstrekt kansloos, aldus VvE Belang.

Deze oproep kreeg veel aandacht in de media, waaronder op NU.nl en Metronieuws. De NOS maakte ook een item. Hierin licht Dirk Dekker, bestuurder van VvE Blaak-Nieuwstraat in R'dam, de problematiek toe. Zijn VvE heeft wel met succes stappen gezet op weg naar een duurzamer woongebouw.

Bekijk de journaaluitzending van NOS (19 januari 2019), het item over VvE's start op 9m10s

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Toestemming