Welke verzekeringen voor VvE's zijn verplicht?

Als VvE wil je uiteraard dat je gebouw goed verzekerd is. Maar wat is verplicht? En wat zijn nuttige aanvullende verzekeringen? Door Nederlandvve.nl is het overzichtelijk op een rijtje gezet. Verplicht zijn bijvoorbeeld de Opstalverzekering voor de VvE en VvE Aansprakelijkheidsverzekering. Niet verplicht, maar wel handig is de VvE Bestuurdersaansprakelijkheidsverzekering. Dat geldt zeker voor grote Vve's, waarin grote bedragen omgaan. Als bestuurder van een VvE kun je persoonlijk aansprakelijk worden gehouden. En denk ook eens aan een Rechtsbijstandsverzekering voor VvE's.

Een tip is om te kijken of het nodig is alle ramen van het pand tegen breuk te verzekeren. Als dat niet zo is, kun je hierop besparen. En let er op dat alle woningverbeteringen, zoals een nieuwe keuken of badkamer, in de polis van de VvE zijn opgenomen.

(foto: Nicoline Rodenburg)

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Toestemming
loading