loading

Groen dak is koel(er)

Het is al weken warm en droog in Rotterdam. En door klimaatverandering zullen hittegolven steeds vaker voorkomen. Maar jij kunt met jouw VvE maatregelen nemen om de temperatuur in en om het gebouw van de VvE te verlagen. Ten eerste kun je het gebouw goed isoleren, zodat de warmte zoveel mogelijk buiten blijft. Vooral dakisolatie zorgt voor een lagere temperatuur op de bovenste verdieping van het complex.

Een groen dak kan ook een verkoelende werking hebben. Hoe intensiever de beplanting op het dak, hoe beter de verkoelende werking van het groene dak. Daarbij geven groene daken Rotterdam ook een groener aanzien, vormen een buffer bij regenafvoer en zorgen dat je dak langer meegaat. Kijk voor inspiratie op www.multifunctioneledaken.nl. En je kunt voordelig je dak vergroenen. De gemeente Rotterdam geeft subsidie voor de aanleg van groene daken, 20 euro per m2 (Op = Op). Zie voor meer informatie https://www.rotterdam.nl/wonen-leven/groene-daken.

Leestip: Woestijnen van beton: hoe maken we onze steden hittebestendig? (de Volkskrant)

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Toestemming