loading

WANNEER-kaart: welke Rotterdamse wijken worden mogelijk vóór 2030 aardgasvrij

Rotterdam start een verkenning om 12 wijken van het aardgas af te halen. Het gaat om Zuidwijk, West, Ommoord, Noord, Zuid Midden, Kop van Feijenoord, Beverwaard, Hoogvliet, Kralingen, Lombardijen, Noordereiland en Hoek van Holland. Deze gebieden komen naast de vijf al lopende pilotgebieden Rozenburg, Reyeroord, Pendrecht, Prinsenland en Bospolder Tussendijken. Op de WANNEER-kaart staan alle gebieden waar de gemeente de mogelijkheden onderzoekt om een gebiedsaanpak aardgasvrij te starten vóór 2030. Studiegebieden kunnen groter, kleiner worden of wegvallen gedurende de verkenning. Eind 2021 besluit de gemeente welke wijken vóór 2030 aan de beurt zijn voor 'aardgasvrij' en welke wijken daarna.

wanneer kaart 01 2020 vve010

In de verkenning naar de 12 wijken wordt gekeken naar technische en sociale haalbaarheid, betaalbaarheid en de mogelijkheid om er andere opgaven in de wijk aan te koppelen. VVE-010 helpt mee aan de verkenning. VvE's met een duurzame ambitie helpen wij bij het zoeken naar de juiste aanpak en bieden wij inzicht in de aardgasvrije varianten. Die verkenning gaat samen met de eigenaren en bewoners van de VvE. Zij kunnen gezamenlijk aangeven wat zij belangrijk vinden voor hun woongebouw om stappen te zetten richting aardgasvrij wonen in de toekomst. Een aanpak met als resultaat een betere woning.

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Toestemming