Heb jij een VvE-vraag?

Welkom bij stichting VVE-010

Wij helpen Rotterdamse VvE's kosteloos bij vragen rondom de VvE. Heb je een vraag? Neem contact met ons op.

De energietransitielening financiert meer dan je denkt!

Rotterdamse VvE's kunnen tot € 500.000 lenen om hun gebouwen te verduurzamen en te verbeteren. Dan denk je al snel aan isolatie, renovatie van balkons, reparatie van metsel- en voegwerk, het neerleggen van zonnepanelen of het vervangen van installaties. Maar er is met de energietransitielening van de gemeente Rotterdam een hele lijst van activiteiten of maatregelen te financieren. Kosten die wellicht minder voor de hand liggen. We zetten ze hier voor een deel op een rijtje.

Van thuisbatterij tot belpanelen

Een hele reeks maatregelen valt bij de lening onder energiebesparende activiteiten voor VvE's. Voorbeelden zijn spouwmuurisolatie, zolder- en vlieringisolatie, verzwaren van de elektrische installatie om verduurzaming mogelijk te maken, ledverlichting in gemeenschappelijke ruimtes, warmteterugwinningssystemen, een thuisbatterij bij zonnepanelen, een zonneboiler, toepassing van smart grid systemen. En ook begeleidings- en onderzoekskosten voor een duurzaam meerjarenonderhoudsplan (MJOP), een energieadvies en een haalbaarheidsanalyse. Tot slot de installatie van een laadpunt en bijkomende installatietechnische aanpassingen aan de stroomvoorziening en benodigde brandveiligheidsvoorzieningen.

Voor gebouwverbeterende te financieren maatregelen kunnen we ook zo'n opsomming maken: de renovatie of vervanging van dakbedekking, goten, dakoverstek, dakopbouw en dakkapel(en), schoorstenen, metsel- en voegwerk en constructieve elementen zoals lateien en kolommen. Verder zijn er mogelijkheden voor postvakken en belpanelen, geluidsisolerende en brandvertragende of -werende maatregelen, onderhoud aan bergingen en bergingsgangen en overige gemeenschappelijke ruimtes, liftinstallaties, het verbeteren van gemeenschappelijke verlichting en overige collectieve voorzieningen die stroom verbruiken, collectieve intercom/deurbelinstallatie, loden leidingen vervangen, hemelwaterafvoer, standleidingen. En dan zijn er nog het toepassen van mechanische ventilatie, warmteterugwinning ventilatie, balansventilatie of CO2-sturing, de aanleg van buitenzonwering, een groen dak van natuurlijke beplanting, het saneren van asbest en het vergroten van je gebouw. En dit is nog niet alles!

Energietransitielening

Om in aanmerking te komen voor de energietransitielening voor Verenigingen van Eigenaars (VvE's) van het Energietransitiefonds moet je minimaal twee maatregelen uitvoeren: één energiebesparende en één woningverbeterende maatregel. Voor zonnepanelen geldt een uitzondering. De gemeente Rotterdam werkt hiervoor samen met VVE-010. De aanvraag kan tot en met 31 december 2023 worden gedaan. De leningen zijn aantrekkelijk vanwege de lage vaste rente gedurende de gehele looptijd. Die rente is op dit moment tussen de 1,5 en 2,9 procent, afhankelijk van de looptijd van de lening (10-30 jaar).

Lening sluit je af bij SVn

De aanvraag start bij de gemeente met het indienen van een plan en een begroting. Wanneer de gemeente positief besluit, kan de aanvrager de lening afsluiten bij het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting (SVn), de beheerder van het Rotterdamse Energietransitiefonds. SVn toetst of de aanvrager kredietwaardig is en stort het geleende geld in een bouwdepot. Hieruit worden de rekeningen van de aannemers en installateurs betaald.

Meer informatie

Foto: Rhalda Jansen

Gerelateerde pagina's

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Toestemming

loading