loading

Oproep aan VvE's: help pandmisbruik voorkomen

Criminelen maken graag gebruik van luxe woningen in hoogbouwcomplexen. Deze woonvorm biedt vaak de anonimiteit die criminelen op prijs stellen (inpandige garage, inpandige galerij, weinig sociale controle) om buiten het zicht van de overheid te blijven. Criminelen huren de woning via een particulier of een bedrijf. Vaak wordt de huur dan ook contant betaald aan de pandeigenaar, dan wel de verhuurbemiddelaar. Zij schrijven zich (meestal) niet in bij de Basisregistratie Personen van de gemeente (BRP).

Overheidspartners, zoals de politie, de gemeente Rotterdam en het Openbaar Ministerie, proberen misbruik van panden door criminelen en de overlast en onveiligheid die dat veroorzaakt tegen te gaan. Dit kunnen zij echter niet alleen. De hulp van VvE’s is hard nodig. Wat kan de VVE doen om dit misbruik tegen te gaan? Een aantal tips:

  • Informeer appartementseigenaren over de consequenties bij misbruik van panden en de verantwoordelijkheden die zij hebben bij verhuur
  • Stel een gebruikersverklaring op
  • Informeer appartementseigenaren die hun woning verhuren over 'de richtlijnen van een goede verhuur'
  • Ga in gesprek met appartementseigenaren die niet aanwezig zijn bij de algemene ledenvergadering
  • Ga samen met het VVE-bestuur langs bij nieuwe bewoners
  • Zorg voor meer sociale controle in het complex 

Bekijk alle tips met toelichting

Meer informatie op de pagina 'Praktische tips en regels voor goede verhuur' van de gemeente Rotterdam

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Toestemming