loading

Wat kost stoppen met aardgas?

Wanneer gaat de gaskraan dicht en hoeveel gaat aardgasvrij de VvE kosten. Dat zijn op dit moment de twee meest gestelde vragen over aardgasvrij wonen. Adviesbureau Berenschot rekende voor Vereniging Eigen Huis uit wat de overstap van cv naar warmtepomp of warmtenet kost. Het bureau zette de kosten per woningtype en per energielabel op een rij, waaronder voor appartementen, ofwel VvE-woningen.

Woon je in een appartement met energielabel B, dan ben je tussen de 8 en 17 duizend euro kwijt als je je huis klaar maakt voor en aansluit op stadsverwarming. De temperatuur van het water in het warmtenet bepaalt hoe goed een huis moet worden geïsoleerd. Daarom zijn de investeringskosten bij een lagetemperatuurwarmtenet hoger dan bij een hogetemperatuurwarmtenet. Als in jouw woonwijk geen warmtenet wordt aangelegd, kun je bekijken of een warmtepomp iets voor je is. Voor de warmtepomp zelf en de bijkomende klussen ben je dan tussen de 4 en 16 duizend euro kwijt.

Lees meer op Eigenhuis.nl

Bekijk ook onze themapagina Aardgasvrij

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Toestemming