loading

Een gezonde VvE helpt burenruzies voorkomen

Belangrijk onderdeel van het woonplezier is een prettige relatie met de buren. En een goed georganiseerde Vereniging van Eigenaars draagt daaraan bij. Als de VvE niet op orde is, bestaat namelijk het risico op ruzie als er opeens reparaties nodig zijn en daar geen geld voor is. Deze zomer verscheen er in het AD een artikel over burenruzies bij een lege VvE-pot. En dat kan op de betrokkenen behoorlijk negatieve impact hebben.

"Er is geen verplichting voor een verkoper om te informeren over de VvE als een koper of de makelaar van de koper niets vraagt", aldus Kees Oomen, directeur van VvE Belang, in het artikel. Zaak dus om daar als koper zelf actief achteraan te gaan. Is de VvE bijvoorbeeld ingeschreven bij de Kamer van Koophandel? Is er een meerjarenonderhoudsplan (MJOP), een reservefonds, zijn de verplichte verzekeringen afgesloten? Hoe hoog is de maandelijkse bijdrage? En wat zijn de huisregels? En zorg dat je inzage krijgt in de splitsingsakte! Daarin staat bijvoorbeeld welke delen van het gebouw gemeenschappelijk zijn. Ook voor de verkoper is een actieve VvE van belang, omdat kopers minder makkelijk een hypotheek krijgen bij een slapende VvE. Kortom, reden genoeg om je in de 'gezondheid' van de VvE te verdiepen.

Lees het AD-artikel

Bekijk de tips en VvE-checklist van VVE-010 voor kopers

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Toestemming